blog 01blog 01blog 01blog 01blog 01blog 01blog 01blog 01

Chef's Fight Poland to ogólnopolski konkurs kulinarny dla kucharzy i szefów kuchni. Pierwsza edycja tego prestiżowego konkursu odbyła się 24 i 25 Października w Rzeszowie, a dokładniej w największej rzeszowskiej galerii handlowej - Galerii Rzeszów. Konkurs ma na celu propagowanie tradycji kulinarnej regionu podkarpackiego. Przewodnim tematem kulinarnych zmagań w Rzeszowie była wołowina podkarpacka. Wydarzenie to przykuło uwagę wielu widzów którzy, bacznie obserwowali kulinarną walkę. Nie zabrakło również wiele ważnych osobistości ze świata kulinariów świata, W jury degustacyjnym zasiadali między innymi, Michel Moran - jeden z jury polskiej edycji MasterChef, szef kuchni wielu restauracji na całym świecie. Grzegorz Parczewski - szef kuchni Restauracji Villa Calvados. A także: Kazimiera Staszel, Piotr Chylarecki i Piotr Sabala. W jury technicznym zasiadali Dariusz Kuźniak oraz Janusz Pyra. Cała galę Chef's Fight prowadził znany polski aktor Jacek Rozenek.

Zapraszam do foto relacji z tego wydarzenia.

 

Chef's Fight Poland w Galerii Rzeszów

Czytaj więcej: Chef's Fight Poland w Galerii Rzeszów

W piękną i gorącą niedzielę odwiedziłem jedną z miejscowości w Gminie Ostrów. 3-go sierpnia w Bliźnie odbył się V zlot Historyczno-Militarny, na który przybyło setki osób z regionu Podkarpacia. W tym roku organizatorzy bardzo się postarali, można było liczyć na wiele ciekawych atrakcji. Najważniejszą z nich była inscenizacja odbicia poligonu z niemieckich rąk przez oddziały Armii Krajowej. Inscenizacja z 1944 roku skupiła na sobie oczy wielu ludzi, którzy z zaciekawieniem oglądali to wielkie wydarzenie. Nie zabrakło również efektów pirotechnicznych, które dopełniły tę ekscytującą walkę. Park Historyczny w Bliźnie utworzony został z inicjatywy mieszkańców sołectwa Blizna oraz przy pomocy Gminy Ostrów. Celem istnienia parku jest uchronienie społeczeństwa przed zapomnieniem o niezwykłej przeszłości tego miejsca, która miało bardzo duży wpływ na dzieje II wojny światowej.

 

zlot-blizna-2014-foto03

Czytaj więcej: V Zlot Historyczno Militarny w Bliźnie

20 lipca 2014 r. w Ropczycach na Podkarpaciu na lokalnym stadionie RCSiR odbył się koncert zespołu "PAJUJO" . Wspomniany zespół rozgrzewał ropczyczan i sąsiednich miejscowości w rytmy ciepłego i kolorowego reggae. Każdy mógł poczuć gorące jamajskie rytmy, które to gwarantują dobrą zabawę. Niestety publiczność z jakiegoś powodu nie dopisała na koncercie, gdyż przed sceną była niewielka liczba zagorzałych fanów. Mimo to iż nie było dużo publiczności zespół dał z siebie wszystko. Warto dodać iż pogoda bardzo idealna...

Zespół "PAJUJO" powstał w 2005 roku w Praszce w województwie opolskim. Od 2012 roku towarzyszył im również damski wokal. Teksty zespołu przesycone są miłością i codziennością. Oprócz tego niosą w swoim przekazie wiele pozytywnych wibracji. Mimo iż jest to stosunkowo młody zespół na swoim koncie mają liczne koncerty oraz uznanie publiczności.

Zapraszam do obejrzenia kilku kadrów z tego wydarzenia.

Koncert zespołu Pajujo w Ropczycach

Czytaj więcej: Koncert zespołu PAJUJO w Ropczycach

W niedzielę 1 czerwca 2014 roku miałem przyjemność uczestniczyć w obchodach Dnia Dziecka w Ostrowie, organizowanych przez Gminę Ostrów z myślą o jej najmłodszych mieszkańcach. Impreza odbyła się na kompleksie sportowym w Ostrowie. Jak przystało na 1 czerwca, który jest dniem pełnym radości dla wszystkich dzieciaków, dopisała zarówno pogoda jak i frekwencja.
Podczas imprezy odbyły się zawody balonowe i olimpiada sportowo - rekreacyjna, w której do wygrania były „nagrody niespodzianki”. Organizatorzy przygotowali również program dla dzieci „Laboratorium młodego naukowcy”. Nie brakowało ciekawych atrakcji i smacznych przekąsek. Była świetna zabawa i miła atmosfera. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone, również te najmłodsze, które z zainteresowaniem oglądały poczynania swoich starszych kolegów. Rodzice z radością oglądali uśmiechnięte twarze swoich pociech.
Przez cały dzień wszystkim towarzyszył dobry nastrój, a z twarzy dzieci ani na chwilę nie schodziły uśmiechy. Ten dzień jak najbardziej można zaliczyć do udanych.

Czy wiecie, że…
historia Dnia Dziecka jest bardzo długa - sięga aż 55 lat w przeszłość. Rozpoczyna się od historycznego zdania: „Mężczyźni i kobiety wszystkich narodowości uznają, że ludzkość powinna dać dziecku wszystko, co posiada najlepszego i stwierdzają, że ciążą na nich, bez względu na rasę, narodowość i wyznanie – wyspecyfikowane następnie obowiązki”.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

 

Zawody zoorganizowane dla rodzin

Czytaj więcej: Gminy Dzień Dziecka w Ostrowie